Żaluzje pionowe

Drukuj
Kategoria: Produkty
Super User

vertical2

Żaluzje pionowe, zwane także vertikalami, to po żaluzjach poziomych drugi co do popularności rodzaj osłon okiennych.

Vertikale umożliwiają zasłanianie dużych powierzchni. Użyte materiały mają różnorodny stopień przepuszczalności, co stwarza możliwość kontrolowania stopnia zaciemnienia. Sterowanie (obrót i zsuwanie lamel) daje ten sam komfort obsługi, co w przypadku żaluzji poziomych.

 

System Standard

Konstrukcja systemu Standard oparta jest na szynie prostokątnej lub zaokrąglonej o wymiarach 25x44 cm. To jeden z najbardziej rozpowszechnionych systemów vertikali. Pozwala na wykonanie żaluzji z mechanizmami zasilanymi elektrycznie, o dowolnej szerokości lamel i szyn skośnych. System jest prosty i funkcjonalny, dostosowany do pracy z silnikami o zasilaniu 24V DC lub silnikami bateryjnymi (tylko obrót).

System Enigma

System Enigma ma bardziej wyrafinowane właściwości. Automatyczne podpory pręta zmniejszają opory przesuwu (zwłaszcza przy długich szynach), a wózki wyposażone są w dodatkową stopkę prowadzącą zmniejszającą opory przesuwu w żaluzjach skośnych. Ponadto mechanizm żaluzji skośnych wyposażony jest w mechanizm samohamujący zapobiegający samoistnemu zsuwaniu się lamel. W systemie Enigma istnieje możliwość odpięcia zsuniętego pakietu (np. w celu umycia okna).

 

Tabela wartości granicznych

Max. szerokość

Max. obciążenie

System Standard

5,8 m

10 kg

System Standard 89 mm - elektryczny

3,0 m

5 kg

System Standard 127 mm - elektryczny

4,0 m

5 kg

System Enigma

7,0 m

10 kg

 

Tkanina 89/127/250 mm

Żaluzje pionowe z tkaniny są najczęściej stosowane w pomieszczeniach biurowych. Mają właściwości zbliżone do żaluzji poziomych (niezależne funkcje zsuwania i obrotu pasów). Szeroka gama tkanin o różnorodnych właściwościach użytkowych (niepalne, black-out, screen) oraz ogromna paleta kolorów, są w stanie spełnić każde wymaganie, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Najbardziej popularny rozmiar pasów to szerokość 127 mm.

 

Tabela wartości granicznych

Max. szerokość

Max. wysokość

Max. obciążenie

Tkanina 89 mm

5,8 m

3,5 m

8 kg

Tkanina 127 mm

5,8 m

3,5 m

8 kg

Tkanina 250 mm

5,8 m

3,5 m

8 kg

 

Woven Wood 127 mm

System 127 mm drewno wykorzystuje lamele w postaci poprzeplatanych nitką cienkich listewek. Po zamknięciu nie powodują one całkowitego zaciemnienia, dają natomiast przyjemne, rozproszone światło, co stwarza atmosferę ciepła i przytulności. Są elementem bardzo dekoracyjnym, np. na werandzie i pozwalają tworzyć niebanalne i nastrojowe wnętrza.

 

Tabela wartości granicznych

Max. szerokość

Max. wysokość

Max. powierzchnia

Woven Wood

4,0 m

3,0 m

8 m2

Copyright © 2018 ROLLAND, Świat Rolet, widzimy świat Twoimi oknami. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.