Rolety

Drukuj
Kategoria: Produkty
rolland

roletyy

Rolety - bardzo popularny produkt wyróżniający się bogactwem rozwiązań mechanicznych oraz niezwykle bogatą paletą tkanin. Ostatnie lata to istny renesans rolet. Producenci tkanin prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów oraz nadawaniu tkaninom nowych właściwości. To tkaniny roletowe wyznaczają nowe trendy w modzie na tkaniny branży osłonowej.

 Wolnowiszące łańcuszkowe

 Napęd łańcuszkowy to najpopularniejszy i bardzo wygodny system sterowania roletą wolnowiszącą. Nasza firma kładzie nacisk na estetykę oraz łatwość montażu i demontażu rolety. Szeroki zakres średnicy rur nawojowych (19, 25, 32, 38, 40, 45 mm) pozwala na optymalny dobór systemu, w zależności od wymiarów rolety.

 

Wolnowiszące sprężynowe

 

System Standard

Rolety z napędem sprężynowym stanowią alternatywę dla łańcuszkowego systemu sterowania roletą. W naszej ofercie znajdują się szwedzkie systemy NH o zakresie rur 25 i 38 mm.

System Silent Spring

System Silent Spring wyposażony jest w mechanizm sprężynowy oraz dodatkowy hamulec olejowy, który bezszelestnie kontroluje prędkość zwijania tkaniny, umożliwiając wygodną regulację. Ponadto roleta jest standardowo wyposażona w profil nośny pozwalający na bardzo łatwy i szybki montaż ścienny lub sufitowy.

System Semi-Automatic

System Semi-Automatic jest funkcjonalny i przyjemny w obsłudze. Zastosowanie mechanizmu sprężynowo-łańcuszkowego sprawia, że do obsługi rolety nie potrzeba dużej siły. Zasada działania mechanizmu wygląda następująco: aby opuścić roletę, ciągniemy za łańcuszek (co powoduje opuszczenie tkaniny i jednoczesne nakręcenie sprężyny); aby roletę podciągnąć, wystarczy delikatny ruch łańcuszka, który zwalnia blokadę sprężyny i sprawia, że roletka zwija się samoczynnie.

 

Tabela wartości granicznych

Min. szerokość

Max. szerokość*

Max. wysokość*

Max. powierzchnia*

System Standard ø25

0,5 m

1,2 m

2, 0 m

2,4 m2

System Standard ø38

0,6 m

2,0 m

2,5 m

5,0 m2

System Silent Spring ø32

0,6 m

1,6 m

2, 0 m

4,0 m2

System Semi-Automatic ø32

0,7 m

2,0 m

2,0 m

4,0 m2

 *zależnie od gramatury i rodzaju tkaniny

 

 Dachowe

 

System Dekolux

System Dekolux idealnie sprawdza się w oknach dachowych. Przystosowany jest do okien typu: Velux, Fakro, Roto i Okpol. Kolory aluminiowej osłony i prowadnic: biały, anodowany, brązowy oraz okleina drewnopodobna doskonale komponująca się z kolorem ram większości okien dachowych. System „multi stop” pozwala na zatrzymanie rolety w dowolnym położeniu. Opcjonalne wyposażenie w rączkę sterującą pozwala na operowanie roletą w wysoko umieszczonych oknach.

Tabela wartości granicznych

Min. szerokość

Max. szerokość*

Max. wysokość*

Max. powierzchnia*

System Dekolux

0,35 m

1,0 m

1,6 m

2,0 m2

 *zależnie od gramatury i rodzaju tkaniny

 

Kasetowe

 

System Uni

System Uni to najpopularniejszy system rolet kasetowych z montażem naramowym. Jego największe zalety to niewielka, estetyczna kaseta oraz lekko i płynnie pracujący mechanizm samohamujący. Szeroka gama kolorów oklein drewnopodobnych pozwala dopasować roletę do ram większości okien. System posiada dwie opcje: wersja podstawowa - kaseta przykręcana do listwy przyszybowej, płaskie aluminiowe prowadnice oraz wersja z profilem przystawkowym i prowadnicami przestrzennymi dla zwiększenia przestrzeni nawoju rolety (np. drzwi balkonowe).

 

Tabela wartości granicznych

Min. szerokość

Max. szerokość*

Max. wysokość*

Max. powierzchnia*

System Uni

0,25 m

1,5 m

2,3 m

7,0 m2

 *zależnie od gramatury i rodzaju tkaniny

Copyright © 2018 ROLLAND, Świat Rolet, widzimy świat Twoimi oknami. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.